| Indicatif | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Présent | Imparfait | Passé simple | Futur | ||
| typifie typifies typifie typifions typifiez typifient | typifiais typifiais typifiait typifiions typifiiez typifiaient | typifiai typifias typifia typifiâmes typifiâtes typifièrent | typifierai typifieras typifiera typifierons typifierez typifieront | ||
| Conditionnel | Subjonctif | Impératif | |||
| Présent | Présent | Imparfait | |||
| typifierais typifierais typifierait typifierions typifieriez typifieraient | typifie typifies typifie typifiions typifiiez typifient | typifiasse typifiasses typifiât typifiassions typifiassiez typifiassent | - typifie - typifions typifiez - | ||
| Infinitif | typifier | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Participe Présent | typifiant | ||||
| Participe Passé |
|
Se flexionne comme: chanter